Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PIEDZĪVOJUMI

 

 

Gauja XXL maratonā uzvar poļi

Mihals Bjaks (Polija), 29.05.2011

Komentāri [2]

 

Gauja XXL - Polijai uzvara!!!


Tas ir noticis – poļi devās uz Eiropā garāko airēšanas maratonu un guva pārliecinošu uzvaru. Pirmās divas vietas Polijai, plus uzstādīts jauns trases rekords. Īsumā Kazimirs Rjabinskis bija pirmais, Pjotrs Rosada otrais. Sacensību uzvarētājs Kazimirs ieguva pirmo vietu un laboja pērnā gada rekordu par apmēram 1 stundu un 32 minūtēm (neaizmirstiet, ka sacensību garums ir 310 km…).


Bet visu pēc kārtas - no mājām līdz starta vietai Lejasciemā ir apmēram 850 km, tādēļ dodamies ceļa jau ceturtdien 21:30. Pa ceļam paņemu Kazimiru un papildu vadītāju Pžemku. Trijatā izbraucam 23:00, uz vietas esam nākošajā rīta 8:00. Ceļā nedaudz pamaldījāmies, bet lielas problēmas vietas atrašana neradīja, kaut starta ciems ir visai neliels. Šeit satiekam Pjotru Rosadu un viņa komandu, kuri šeit ir jau kopš ceturtdienas vakara. Kopīgi ieturējām pusdienas un kārtīgi atpūtāmies pirms garākā airēšanas maratona Eiropā.

 

Starta vietā ierodamies vieni no pirmajiem. Pēc reģistrācijas un numuru saņemšanas ir vēl laiks sakravāt mantas un sagatavoties startam. Visu laiku viens pēc otra ierodas arī citi varoņi, tie visi uzskatāmi par konkurentiem. Tikām laika apstākļi kļūst aizvien sliktāki, tuvojas vētra ar pērkonu un lietu.

 

19:00 – tiek dots starts K1 laivām, kopā esam 15, pēc desmit minūtēm startē K2 un vēl pēc desmit, citas laivas, kuru starpā redzama arī pavisam dīvaina komanda ar parastu airu laivu.

 

19:01 – negaiss ir klāt un kā balta siena sākt gāzt lietu. Tas tā arī nebeidzās, ar lielāku vai mazāku intensitāti lietus lija līdz 7:00.
Sākas mūsu lielākais piedzīvojums. No sākuma virzāmies blīvā grupā un ir patīkami dzirdēt airu šļakstu sev apkārt. Tūlīt pēc starta vadībā ir Kazimirs un kāds dalībnieks ar profesionālu nobraucienu laivu, kurš šķiet ļoti labi sagatavojies. Pjotrs pagaidām atpaliek. Pirmās divas stundas virzāmies kopā, notiek īsta mačošanās un visu laiku mainās vadībā esošie. Temps ir ļoti augsts un grupa sāk sairt. Dalībnieks nobrauciena laivā sāk pagurt un atpaliek. No aizmugures pietuvojas Pjotrs un dalībnieks ar Epic laivu – varena auguma puisis ar teicamu airēšanas tehniku. Redzam, ka te darīšana ar kādreizēju profesionālu sportistu. Vēl pirms pirmā tilta nedaudz sāku atpalikt. Sākas problēmas ar kājām, bet vēl turos tuvumā līderiem. Upē parādās pirmās krāces, es nezinu neko par tām, tādēļ airēju visai piesardzīgi. Pirmā grupa atraujas un pagaist skatam, paliek tumšs un ieslēdzu apgaismojumu. Citiem dalībniekiem, šķiet, nav nekādu gaismas avotu. Apdzenu dažus dalībniekus, pie otrā tilta Gaujienas tuvumā esmu 4 minūtes aiz Kazimira, kas kopumā nav slikts rezultāts. Visu laiku līst lietus, kļūst aukstāk un satumst pilnībā.
Vietās, kur dzirdami straujūdens šļaksti, palēninu gaitu, jo nepazīstu upi un nezinu ko no tās gaidīt. Tādēļ pēc tam paiet vairākas minūtes līdz atkal noķeru pārējos. Airēju bez pārtraukuma un tikai ap 9:00 apstājos pirmajai ekopauzītei. Liels paldies manas laivas sagatavotājiem, viņi visu izdarījuši patiešām godam!
No sākuma, kad vēl braucu bez apgaismojuma, ietriecos dažos kokos un zaros. Dažos gadījumos pieķēros pie zariem un atliecos atpakaļ, laimīgā kārtā nekas slikts nenotika. Tomēr kaut kā nelaimīgi biju sagriezies un sāka sāpēt plecs, kas vēlāk, pēc sacensībām, radīja sasodītas problēmas. No starta līdz pirmajam kontrolpunktam ir 108 km, tur ierados pēc 12 stundām un 8 minūtēm. Ar sāpēm sirdī nācās pieņemt lēmumu izstāties un līdz ar to arī beidzās mana līdzdalība sacensībās.
Tagad varēju tikai piedalīties Kazimira „krasta komandā”. Vēroju Jolu – Pjotra sievu – un mācījos kā labāk apkalpot savu dalībnieku. Viņa sagaidīja Pjotru zem katra tilta ar karsta tēja krūzi un kādu uzkodu. Pjotrs ātri pārģērbās sausās drēbēs, papildināja krājumus un devās tālāk. Tas noteikti ļoti palīdz šāda veida sacensībās.
Pie katra tilta redzēju, ka Kazimirs ir priekšā, viņam seko spēcīga latviešu komanda – divnieks, kurš pagājušajā gadā uzvarēja. Tūlīt aiz viņiem Pjotrs. Tādā pašā secībā viņi ieradās Valmierā.


Otrajā kontrolpunktā pavāri bija pagatavojoši teicamu zupu – soļanku. Karsta, garšīga, barojoša, ar daudz dārzeņiem un gaļas. Tas bija tieši tas, kas bija vajadzīgs. Vietā, kur bijām apstājušies, varēja labi redzēt, ka vēl pirms neilga laika ūdens līmenis upē bijis gandrīz trīs metrus augstāks, nekā tagad. Šajā laika beidzot patiešām beidza līt, kas ievērojami atviegloja airēšanu. Pirmais šajā kontrolpunktā ierodas Kazimirs, ātri paēd karsto zupu un pārģērbjas. 20 minūtes ierodas sekotāju pāris - Pjotrs un latviešu divnieks. Pēc brīža Kazimirs dodas ceļā, bet Pjotrs vēl atpūšas.

 

Nākošais tilts pie Siguldas, uz tā balstiem uzskatāmi varam redzēt, cik auksts ūdens līmenis šeit bijis pirms nepilna mēneša. Šeit paveras ļoti skaisti skati, bet airētājus no šīm skatu vietām nevar redzēt, jo upe plūst pa dziļu ieleju. Kad šis tilts aiz muguras, atkal sāk satumst, temperatūra zemes līmenī nokrītas līdz mīnus diviem grādiem. Tas rada bagātīgu miglu ar teju 0 m redzamību. Lai tas nešķistu pārāk viegli, upe nebija pārskatāma, negaidīti vietām parādījās sēkļi. Nakts, migla, nezināma vieta – šādos apstākļos Pjotrs izlēma pie Murjāņu tilta nedaudz pagulēt.


Ir 4:00 no rīta, no miglas parādās Kazimirs - mēs zinām, ka viņš ir uzvarējis. Ne tikai uzvarējis, bet arī par apmēram pusotrām stundām uzlabojis pērnā gada rekordu. Tagad gaidām vēl tika Pjotru. Viņš parādās pēc apmēram 2 stundām, pārguris, bet laimīgs - arī otrā vietā Eiropā garākajā maratonā ir teicams sasniegums. 16 minūtes pēc viņa finišā latviešu divnieks un plecīgais puisis Epic laivā. Visi tāpat nomocījušies, bet laimīgi.


Pēc īsas apbalvošanas ceremonijas, kurā uzvarētāji saņem medaļas un diplomus, varam doties mājās. Priekša 800 km pa ceļu, bet vienu zinu noteikti - nākošgad atgriezīšos un pieveikšu Gauju!

 

Teksta oriģināls poļu valodā.


Klubs > Tēmas > Piedzīvojumi

Lapu uztur: Inno.web