Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PIEDZĪVOJUMI

 

 

Augstie Tatri

Finka, 11.05.2008

Komentāri [2]

 

 

Mazs kopsavilkums ar secinājumiem, ieteikumiem, novērojumiem un iespaidiem par braucienu uz Poliju/Slovākiju ar mērķi pabraukāt pa upēm.


 

Nakšņošana:

Ja gribas dzīvot „zaļā dabā”, tad ir iespēja apmesties „kempingā” pie Javorinkas ietekas Bialkā aiz Jurgow ciemata virzienā uz Slovākiju. Ar kempingu šajā gadījumā jāsaprot pļava ar lapeni un ugunskura vietu,. Labierīcības, dušas, virtuvītes un līdzīgas ekstras nav. Toties par velti. Ja nu naudiņas ir vairāk un gribas komfortu, tad varam ieteikt nakšņot tajās saucamajās pansijās. Istabiņas ar 2, 3 vai 4 gultas vietām, dušu, WC, TV un virtuvīti.  Mums tādu  izdevās tādu atrast ciematā Bialka Tatrzanska. Izmaksas – 20 Zl/ diena. Latos tas ir 4.00 Ls, kuros mūsu gadījumā bez augstākminētajām lietām ietilpa arī fantastiskas saimnieces, kas mazgāja mūsu traukus un neko neteica, ja mazliet „pajāņojām” arī vēl pēc pusnakts. Kā arī dvieļu žāvētājs un radiatori, uz kuriem varēja izkārt slapjās mantas.

Ak, jā, pansija atradās Bialkas krastā. Tā kā varēja izveikt akciju: „ Izkāpju no upes, paņemu kajaku plecos un brienu sētā iekšā ...” J

 

Ēšana:

Ciematiņos ir veikali, bet jāņem vērā, ka brīvdienās un svētku dienās tie būs ciet. Bialka Tatrzanskā ir benzīntanks, kas strādā 24h. Par krogiem – krogu ir, un ir vienkārši fantastiski krogi. Labo krogu kategorijā ieskaitāms krogs ar nosaukumu „Bury Mis” . Laba ēdiena karte, oriģināls dizains. Tualetes vien ir dizaina mākslas darbs. Ja nu dodaties tur, iesakām iegriezties šajā krogā.

 

Nauda:

Ja dodaties uz šo rajonu, savlaicīgi sagādājiet poļu zlotus skaidrā naudā. Ne veikalos, ne krogos, ne naktsvietās nav iespējams samaksāt ar karti. Tuvākie piefiksētie bankomāti bija Zakopanē.  Izmaksu ziņā apmēram tas pats, kas L-jā. Ja pareizi māku rēķināt, alus laikam bija lētāks. Bet nu to džekiem jāprasa. J

 

Un tagad par galveno.

 

Upes:

Mums bija 4 brauciena dienas. Pabraucām pa Javorinku, Bialku un Belu.  Par dažiem posmiem vairākkārtīgi. Mums ūdens bija zems,  vidēji zems.

 

Bialka (Polija):

Upe dalās 3 posmos:

Augšējais posms: 8 km (WW II-IV). Sākums: 100 m no tilta pie Polijas/Slovākijas robežas.

Braucams pie paliela ūdens līmeņa. Tā kā upe tek caurs Nacionālo parku, vajagot atļaujas (tāda informācija vismaz tika iegūtu no poļiem kajakeriem). Mēs nebraucām.

Vidējais posms: 7 km (WW II-III) No Javorinkas ietekas līdz tiltam, kur ceļš iet uz Nowy Targ. 

Apakšējais posms: 18 km (WW I-II). No Nowy Targ tilta līdz tiltam pirms pašas ietekas Dunajecā. Pa vidu vēl i r 2 tilti, ja nu ir vēlme nebraukt visu gabalu. Visur var labi piebraukt un pie visiem tiltiem var arī diezgan normāli izkāpt no upes.

 

Apraksti par Bialku: http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=580 (vācu valodā)

http://rivers.raft.cz/polsko/bialka.aspx?ID_reky=138  (angļu valodā)

 

Īsumā par upi: pāris smukas pārgāzes, pāris smukas muciņas, daudz smuki mazi sērfvilnīši un daudz smuki vilnīši, kuri mazgā muti. Pie zema, vidēji zema ūdens daudzās vietās upē atsegti akmeņi, starp kuriem jālavierē.  Apakšējais posms ir labs kā iesildīšanās posms pēc pārbrauciena no Latvijas. Pirms paša tilta pirms ietekas Dunajecā ir pārgāze apm. 1 m augsta. Pie pazema ūdens braucama pa kreiso pusi.  Ir ieteicams pirms tam apskatīt.

 

Javorinka (Polija)

Apakšējais posms:  3 km, WW II-III.

Javorinka ir Bialkas pieteka. Sākums: pie poļu/ Slovākijas robežas. Te var pie bijušās robežpunkta mājas atstāt mašīnu un nonest laivu lejā līdz upei. Beigas – ieteka Bialkā. Upe no mazo upju kategorijas. Pie pazema ūdens daudz atsegtu akmeņu, no kuriem der izvairīties. Pāris mazu pakāpju. Ir iespējami koki. Dažās vietās upe sadalās.

 

Bela (Slovākija):

Upe dalās 3 posmos:

Augšējais: 4 km (WW IV-) Tichy potok un Koprovsky potok satekas vieta – Kokava tilts

Vidējais:  (WW II+) Kokava tilts – Dovalova tilts

Apakšējais: (WW I) Dovalova tilts – ieteka Vah upē

 

Mēs iekāpām pie Podbanske tilta (1,5 km pirms Kokava tilta) un nobraucām līdz Pribilina tiltam. Sākuma posmā upe visu laiku dalās un vietām ir nesmukas egles, bet viss bija braucams. Tikai vajag aizbraukt pa pareizo pusi. Pēc Kokovas tilta upe tīra, līkumaina un visu laiku smuki iet uz leju.  Šo posmu varētu salīdzināt ar labām  Amatas Zvārtas krācēm 16 km garumā. Slovākiem tā ir top  ww upe apmēram kā mūsu Amata.  Pilns ar raftiem un visāda citāda veida braucamajiem. Un no dažiem laukā veļas sareibuši ķermenīši. Viss vidējais posms braucams „snapliva”. Pirms paša Priblina tilta ir pārgāze visas upes platumā. Ieteicams pirms braukšanas apskatīt. Labajā pusē ir nesmuki akmeņi.  

Bela apraksts ar aktuālo ūdens līmeni: http://rivers.raft.cz/slovensko/bela.aspx

 

Kopsavilkums: 

„ Labi, ka aizbraucām!”  J

Ja ceļā plānojat pavadīt 14 stundas un jūs braucat laikā, kad poļiem arī ir lielās brīvdienas, pieskaitiet vēl pāris stundas klāt.

Upju ziņā pasākums ir laba alternatīva, piemēram, Čeremošas braucienam.

Ieteikums večiem – ja iegriežaties krogā „Bury Mis”- ieejat arī meiteņu tualetē. J

 

 

Vēl šādi tādi linki, kas var noderēt:

http://kajak.org.pl/szlaki/polska/bialka/ - apraksts par Bialku poļu valodā.

http://www.bystrze.org/klub.php - poļu kajakeru klubs, ar kuriem sazinoties var uzzināt par aktuālajiem ūdens līmeņiem.


Klubs > Tēmas > Piedzīvojumi

Lapu uztur: Inno.web