Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PIEDZĪVOJUMI

 

 

Swiss C-Boat Armada on the Simme, May 2007

Atvars Eglītis, 02.01.2008

Komentāri [9]

 

 

 

Tā saucās šis pasākums uz kuru velns mani parāva (tikai nejautājiet cik man tas izmaksāja!)

 

Lietus sākās jau Polijā un nepārstājot lija, murgainā autobraucēju miegā iztraucētai sievai ar šausmām veroties vējstikla tīrītāju izmisīgā cīņā, mašīnai traucoties mežonīgā ātrumā pa autobāņiem. Visi, kas jelkad ir braukuši naktī bezgalīgās bezmiega stundās, kad realitāte saplūst ar sapņiem, sapratīs mani.

 

Kā Holivudas filmu rēgi ierodamies naktī, lietū, kaut kur Šveices kalnos. Šeit nekas neliecina par kanoistu salidojumu, tikai blāva gaisma guļbaļķu mājiņas logā. Durvis atver vāciete, kas gandrīz neko nesaprot angliski. Liekot  lietā zīmju, angļu un vācu valodas skopās zināšanas noskaidrojam, ka ir noticis nelaimes gadījums, pārplūdušajā upē viens kanaks parauts zem koka, bezmaz noslīcis, bet atpumpēts, tad izsaukts helikopters un šams aizvests uz hospitāli. Pēc brīža mājiņā iegāžas arī pārgurušie kanaki.

 

Viss beidzies laimīgi, eiropiešu atbruņojošā laipnība un draudzīgums iedarbojas uz mums liekot raisīties piedzīvojumu stāstiem. Izvelku Accuweather izdruku, pēc kuras spriežot, rīt jābūt siltam saulainam laikam. Kopīgi pasmejamies par to un liekamies gulēt, nemaz nenojaušot cik tas sasodītais serviss var būt precīzs.

 

Rīts. Saule, alpu sniegotās virsotnes mirdz savā nesasniedzamībā virs mums. Pasaule ir mainījusies uz labu (accuweather rullz!!!)

 

Ar vācu pedantitāti tiek apspriests vakardienas ekscess un kalti dienas plāni. Galvenais šeit ir Matt Stewens no Jaunzelandes kurš tagad strādā Šveicē. Kopā esam ap 25 kanaku, mazākā daļa aizbrauc uz class 4, pārējie uz Simme class 3 (es ar).

Pa to laiku sieva ar meitu brauc augstāk kalnos pa serpentīniem, ar minimālu pieredzi vadīt tik lielu auto kā  Chrisler Voyager. Rezultāta, braucot ar 30 km/st  ātrumu aiz viņas sastājās pamatīga rinda.

Jūs domājat, ka kāds mežonīgi „taurējot” un rādot vidējo pirkstu apdzina pa pretējo joslu?

Neviens.

Tā ir Eiropa.

Te ciena viens otru.

 

Mēs vālējam pa Simme. Kādā pamatīgā „mucā” mēģinu sērfot, bet pieredzes  trūkuma dēļ  norauju uz „snuŗķa”. Eskimoss nesanāk, tas mans pirmais mēģinājums ārpus baseina un pilnā ekipējumā. Esmu dusmīgs uz sevi.

Vakarā, protams, peldam „mednieku stāstos”, iedziļināmies outfitu problēmās un dzeram sponsoru alu, klausoties varoņteikas.

 

Nākošā diena  tik pat saulaina. Visvairāk mani pārsteidza  sievietes  kanoistes, iespējams, tapēc  manās bildēs šo ir tik daudz.

Ar prieku noskatos,  ka gandrīz visi, kas apgāžas, nemaz nemēģina celties.

Pēdējo krāci, visi nolemj apnest, tikai Matt’s  taisās braukt. No manas kajaku pieredzes, tā krāce, štrunts vien ir, tāpēc lepni paziņoju, ka es ar braukšu. Kā noturēt kanoja kanti vēl neesmu iemācījies, tāpēc atkal opā. Šoreiz nemaz nemēģinu celties, jo priekšā piespiede ar riebīgiem žebērkļiem, tāpēc, kā jau džentlmenim pieklājas, palaižu LAIVU pa priekšu...

 

Tā nu ir, viss labais kādreiz beidzas. Šoreiz tas beidzās ar īstu šveiciešu Fonduuuu partiju, kurā es pamanījos (atkal pieredzes trūkuma dēļ) nogremdēt savu grauzdiņu , kas esot grēks. Bet tā, kā biju ieguvis balvu par vistālākā ceļa mērotāju, tad tas tika piedots.

Whatever

Šeit esmu ieguvis milzum daudz draugu un domubiedru, ceru, ka vēl kādi kanaki nākotnē spēs piedalīties šajā neaizmirstamā pasākumā.


Klubs > Tēmas > Piedzīvojumi

Lapu uztur: Inno.web