Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PASĀKUMI

 

 

Visu laiku lasītākie pasākumi
Gaujas bāziens 2006. [135]
Salacas mauciens 2008. [95]
Ultramaratons 2006. [103]
Gaujas bāziens "5". 2009.g. [253]
Kajak-kross 2006. [168]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ogres airēšanas maratons [12]
Saulkrastu sērfa mači [4]
Airēšanas pasākums ar apmācību Sočā [4]
Baseina treniņi [52]
Strenču airēšanas marations [1]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

No Varjagiem uz Grieķiem

Campo, 29.05.2006

Komentāri [50]

 

 

Maratons Nīcgale - Rīga, 206km. 2 diennaktis pie maizes un ūdens... 3-4.jūnijā.


Tas ceļš sākās pie Varjagiem un gāja pa Daugavu līdz pat bagātajai Konstantinapolei Bizantijas valstī. Varjagu vīri, mīt zvērādas un dzintaru pret austrumzemju rotām, sidrabu un zīdu, pa to devās. Dažs Bizantijas ķeizara dienestā stājās, dažs pamanījās savu valdīšanu Krievzemē dibināt. Grūts un bīstams ceļš šis, ne vienam vien tie rūnakmeni vēla. Bet mantu, slavu mājās vest tik tam bij' lemts, kas nebijās no ceļa sūrā... Vai tevī ir vēl senais spēks?

 

Pirms 2 gadiem "Varjagu-Grieķu" regates dalībnieki divos posmos pieveica Daugavu no Rīgas līdz Jēkabpilij (145km pret straumi) un no Indricas līdz Jēkabpilij (176km pa straumi). Par to, cik skarbi tas bija, liecības glabā vecāki rakstu, foto un video faili (skat. 2004.gada pasākumus).

Šogad varjagu maratons ieplānots pasākumiem trūcīgā laikā - jūnija sākumā. Distance vedīs lejup pa straumi, no Nīcgales līdz pat Rīgai, kopā 206km. 330km gabals no pierobežas šoreiz paliek nesniedzams, jo jāapzinās iespējamo dalībnieku reālie brīvdienu resursi - šis ir 2 dienu pasākums.

 

2006.gada jauninājumi Campo praktizētajā airēšanas maratonu formulā ir tikai daži.

Pirmais - tikai 3 klases. Pieteikumus pieņem tikai nosacīti ātro laivu klasēs. Nemocīsim šoreiz kanoe braucējus.

Otrais - dalībnieku veselības profilaksei ieviests obligātais pit-stops/gulēšana 4 stundu garumā. Šī ir objektīvi nepieciešama norma, jo pat pie 176km atradās "monstri", kas spēja nobraukt visu distanci bez gulēšanas un, jādomā, atrastos arī šoreiz. Lai Campo nebūtu jāmaksā pensijas šī azarta upuriem, gulēšanas posmu ieviesām kā saistošu visiem. Pie viena dalībniekus šeit arī pabarosim.

Campo tomēr iesaka iegādāties atbilstošu veselības apdrošināšanas polisi.

 

Maratona mērķauditorija ir pieredzējuši airētāji. Nē, ne olimpieši vai sporta skolu junkuri, kuriem, stingri ņemot, šāda izprieca nemaz nav pa prātam - rezultāti ir pārāk neprognozējami - pazaudēs vēl kādam vecim... Varjagos tiek gaidīti pieredzējuši ūdenstūristi amatieri un sporta veterāni - ļaudis ar pieredzi un jaudu!

Šis noteikti nebūtu ieteicams pasākums iesācējiem, kuriem ir iespēja vispirms patrennēties un izjust sīvumu Ultramaratonā (nedēļu pēc Jāņiem) un 100km non-stop distancē rudenī, t.s. "Gaujas bāziena" pasākumā. Abi pēdējie salīdzinājumā ar šo ir tīrais pikniks... Ja tiksiet ar tiem galā, pēc 2 gadiem Varjagi un Grieķi brauks atkal un būsiet aicināti!

 

Informatīvie atbalstītāji:

 


Klubs > Tēmas > Pasākumi

Lapu uztur: Inno.web