Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PASĀKUMI

 

 

Visu laiku lasītākie pasākumi
Gaujas bāziens 2006. [135]
Salacas mauciens 2008. [95]
Ultramaratons 2006. [103]
Gaujas bāziens "5". 2009.g. [253]
Kajak-kross 2006. [168]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ogres airēšanas maratons [12]
Saulkrastu sērfa mači [4]
Airēšanas pasākums ar apmācību Sočā [4]
Baseina treniņi [52]
Strenču airēšanas marations [1]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Normāls krīkings atdzimst!

Jānis Romanovskis, 29.07.2007

Komentāri [63]

 

Bērzaune '07. Pasākuma nolikuma projekts.


Straujūdens airēšanas sacensību

“NORMĀLS KRĪKINGS”

 

Bērzaune ’07

NOLIKUMS

 

 1. Laiks un vieta

Sacensības notiek kādā no 2007/2008 gada sezonas brīvdienām, palu laikā, Bērzaunes upē no Bērzaunes ciema līdz Krēmera dzirnavām. Starta vieta ir Bērzaunes caurteka zem Ērgļu-Bērzaunes ceļa; ap 100m no Gaiziņkalna pagrieziena. Skat. kartes.
Tā kā braukšanai piemērotu ūdenslīmeni Latvijas apstākļos iepriekš nevar prognozēt, sacensību laiks tiks pieskaņots reālajiem apstākļiem un izsludināts internetā, kā arī pa e-pastu, un telefonu iepriekš pieteiktajiem dalībniekiem un interesentiem ne vēlāk kā 1 dienu pirms sacensībām. Ilgāku periodu nevar solīt jo Bērzaune ir maza upe, kurā ūdens krīt ātri.

 1. Rīkotāji

Sacensības rīko Jānis Romanovskis (t. 29283586) un draugi.

 1. Programma

Sacensības notiek individuālām ekipāžām nobrauciena disciplīnā, apm. 3 km distancē. Prognozējamais distancē pavadāmais laiks – 0.5 – 1h.

 1. Dalībnieki

Sacensībās var piedalīties jebkurš interesents ar iepriekšēju straujūdens pieredzi, kas apzinās savas spējas veikt distanci, ir parakstījis pieteikumu un samaksājis dalības naudu.
Junioriem līdz 18 gadiem piedalīties nav atļauts.
Sacensību organizatori patur tiesības nepielaist dalībnieku pie starta, ja uzskata, ka dalībnieka kvalifikācija un/vai inventārs nav piemēroti distancei. Šaubu gadījumos lemj tiesnešu kolēģija, iepriekš organizējot dalībnieka kvalifikācijas un inventāra pārbaudi starta vietā.

 1. Dalības maksa

Dalības maksa ir 5 Ls no dalībnieka.

 1. Pieteikumi

Tā kā laiks no pasākuma izsludināšanas līdz startam ir ļoti mazs, interesenti reģistrējas sacensībām nosūtot organizatoriem uz e-pastu savu telefona numuru, pa kuru tie tiks apziņoti personīgi.
Pieteikumi tiek iesniegti starta vietā līdz plkst. 12.00. Iesniedzot pieteikumu, dalībnieki samaksā dalības naudu un paraksta pieteikumu.
Parakstot pieteikumu, dalībnieki apliecina, ka apzinās iespējamo veselības un dzīvības risku; apliecina, ka ir iepazinušies un piekrīt ievērot šo nolikumu un apņemās necelt pretenzijas pret organizētājiem gadījumos, kuri ir saistīti ar apstākļu nenovērtēšanu, savu nevērību vai nepietiekošu kvalifikāciju, inventāra nepietiekamību, bojājumiem vai zaudēšanu un citu dalībnieku vainu. Tāpat dalībnieki apņemas ievērot vispārējās dabas aizsardzības prasības un izturēties ar cieņu pret privātīpašumu.

 1. Laivu klases
 1. Kv – kajaki, vīrieši
 2. Ks – kajaki, sievietes

 

Citiem laivu tipiem Bērzaune nav piemērota.

 1. Sacensību grafiks

11.00 – dalībnieku ierašanās
12.00 – pirmsstarta sanāksme
12.15 – 13.00 starts *
12.45 – 14.00 finišs
15.00 – uzvarētāju un īpaši izcēlušos braucēju apbalvošana
* laiks, kurā starts ir atvērts, var tikt samazināts atkarībā no dalībnieku skaita

 1. Vērtēšana

Rezultāts tiek noteikts pēc distancē pavadītā laika nosakot to līdz sekundēm.

 1. Distances apraksts

Normāla krīkinga veterāni jau zina, ka sliktas upes nepiedāvājam :)
Bērzaune pilnīgi noteikti ir starp labākajām Latvijas WW upēm. Orientējošā sarežģītības pakāpe – Class 2-3. Upes kritums, šķēršļu blīvums un krāču garums Latvijas apstākļiem ir ļoti pārsteidzoši un ievērojami pārspēj tādas klasiskas upes kā Līgatni, Maizīti un Amatu.
Upes platums – 3-6m; vidējais kritums – ~10-15m/km; jauda – ap 2-3 m3/sek. (salīdzinājumam – Amatas vidējais kritums GNP teritorijā ir 4-4.5 m/km).
Galvenie šķēršļi ir liels daudzums dažāda izmēra laukakmeņu apvienojumā ar šauru gultni un lielu straumes ātrumu. Atsevišķās vietās – piespiedes pie kritušiem kokiem un to sagāzumiem. Lielākā daļa šķēršļu ir izbraucama, bet lai to izdarītu veiksmīgi, braucējam ir jābūt ar labām laivas vadīšanas iemaņām.
Pirmie 500m ir daudzmaz mierīgs flatwaters, kritums ap 3m/km. Tad seko šaura caurteka (fat control) zem ceļa, kas liela ūdens gadījumā ievieš intrigu rezultātu prognozēs, jo tā var būt par šauru lielām un ātrām laivām kas apvienotas ar būdīgu braucēju. Lēmumu par šādu šaubīgu vietu braukšanu vai apnešanu dalībnieki pieņem patstāvīgi.
Tūlīt pēc tās sākās īstā jautrība – kritums, kas pamazām kļūst arvien lielāks un kura intensitāte pārsteidz visus kas tur brauc pirmo reizi. Tāds tas turpinās līdz pat finišam.
Akmeņu ir daudz un tas braukšanu ar stiklaplasta vai piepūšamajām laivām padara par nedaudz apšaubāmu – stiklaplasts tiks sadauzīts un piepūšamajās laivām tiks apdauzīti braucēji.
Straujajā gabalā kritušo koku ir apbrīnojami maz un upes raksturs “bad scenary” iespēju ļauj vērtēt krietni zemāk kā, piemēram, Līgatnē (pie nosacījuma, ka netiek braukts ar galvu uz leju)

 1. Sacensību norise

Starta veids – sausais starts – no krasta, nevis no ūdens. Dalībnieki starta brīdī pēc savas izvēles atrodas vai nu laivā vai ārpus tās.
Starts tiek dots dzīvās rindas kārtībā ar intervālu starp ekipāžām 0.5-1 minūte. Mazs intervāls ir izvēlēts drošības apsvērumu dēļ – lai laivas brauktu pēc iespējas pārskatāmi. Ja kāds no dalībniekiem drošības apsvērumu dēļ vēlas braukt ar mazu intervālu no citas laivas, tas var upurēt rezultātu un pēc starta pagaidīt nākamo startējošo.

Esiet korekti apdzenot lēnāku ekipāžu. Tā kā situācija distancē ir strauji mainīga, lēnākās ekipāžas tiek lūgtas palaist pa priekšu iedzinējus – tā kā viņi ir startējuši aiz Jums, viņi tāpat Jūs jau ir apdzinuši.

Dalībnieku pienākums ir palīdzēt jebkurai avarējušai ekipāžai nokļūt līdz krastam. Peldošu inventāru glābt nav obligāti.
Ja dalībnieks aizpeldina inventāru, tad līdz finišam tas dodas kājām pa labo krastu.

Pēc pēdējās ekipāžas starta trasē dodas tiesnešu ekipāža(s), kas pārbauda distanci.

Organizatoriem ir tiesības nepieciešamības gadījumā veikt izmaiņas nolikumā jautājumos, kas saistīti ar distanci, starta un finiša kārtību un vietu, laivu klasēm, kā arī dalībnieku drošību. Par izmaiņām dalībnieki tiek informēti ne vēlāk kā pārstāvju sanāksmē.
Ugunskuru kurināšana ir aizliegta.
Tā kā sagaidāms, ka pasākums beigsies ātri, aktīvisti pēc tam var izmantot iespēju un apmeklēt tuvējās upes – piem. Aivieksti un Vesetu.

 1. Drošības noteikumi

Dalībniekiem ir jāņem vērā, ka organizatori nevar garantēt 100% drošību un avāriju cietušo glābšanu distancē. Par savu drošību distancē un ārpus tās, kā arī veselības apdrošināšanu dalībnieki atbild paši. Organizatori sniedz rekomendācijas lai maksimāli izvairītos no nelaimes gadījumiem.
Pirms absolūti nebraucamām un grūti pamanāmām vietām pāri upei tiks nostieptas sarkanbaltas brīdinājuma lentas, kas signalizē par obligātas apstāšanās nepieciešamību. Pirms vienkārši pamanāmām nebraucamām vietām šādas lentas nostieptas netiks.
Pirms sacensībām dalībniekiem ir tiesības veikt distances izlūkošanu to braucot, iepriekš savstarpēji organizētās grupās.

 1. Inventārs

Ar sacensībām nepieciešamo inventāru dalībnieki sevi nodrošina paši.
Obligātais inventārs:

 1. WW kajaks un airis
 2. WW veste
 3. WW ķivere
 4. Hidrotērps, kas ir pietiekošs konkrētajiem laika apstākļiem
 5. ieteicami elkoņu sargi

Dalībnieki var ņemt līdzi distancē arī citu papildus inventāru pēc saviem ieskatiem.
Organizatori nenodrošina dalībnieku mantu glabāšanu un apsargāšanu.

Inventāra trūkuma gadījumā to var iznomāt vai nopirkt:

 1. Sia “Campo” (kajaki, airi, vestes, ķiveres, hidrotērpi) – t. 29222339; www.laivas.lv campo@laivas.lv
 1. Apbalvošana

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņem diplomus, Džeimsonu (pasākuma nosaukumā minētais skaitlis 07 ir ļoti zīmīgs) un varbūt vēl šo to.

 1. Transporta jautājumi

Aktīvisti, kas varētu izmantot sabiedrisko transportu tiek apbrīnoti no pārējo puses. Tomēr tiek rekomendēts izmantot personīgo vai sarunāto auto. Caur Ērgļiem ceļš ir drusku tā kā īsāks, bet krietns gabals iet pa grunteni.
Auto novietošana startā – stāvlaukumā ap 50m no starta, pie pagrieziena uz Gaiziņkalnu. Auto novietošana finišā – saskaņā ar CSDD noteikumiem. No ceļa nobraukt nav atļauts. Attālums pa ceļu no starta līdz finišam – ap 2km. Mašīnu pārdzīšanu uz finišu dalībnieki organizē patstāvīgi.

 1. Kontaktinformācija

Jānis Romanovskis: t. 29283586; e-pasts - janisr@capital.lv


Klubs > Tēmas > Pasākumi

Lapu uztur: Inno.web