Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Nomas inventāra izpārdošana [3]
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Karēlijas Ohta. Brauciens 2008

Jānis Apse, 08.04.2009

Komentāri [0]

 

Visu gadu plānojām kur, kā, ar ko utt. braukt pa ūdeņiem. Bijām izvēlējušies Kemas upes sākuma posmu saucas Čirka kema.

Kad jau viss bija it kā nolemts, zvans no mūsu draugiem mainīja plānus. Lietainā vasara un līdz ar to ūdeņiem bagātās upes, liels vilinājums nobraukt pa upi Ohta. Pie maza ūdens jau bija braukts, pie liela redzēts filmās, kā brauc. Abos šajos variantos izlikās, ka nekā sarežģīta nava tā kā ar lozungu būs savādāk - aiziet!!!

Savādāk vai arī briesmīgāk šoreiz bija vajadzīgs pēc definīcijas. Pašu izgatavots bija spilgti dzeltens un droš rafts, pašu izgatavots katamarāns ar īpašu rāmja konstrukciju, kas kalpo arī kā automašīnas bagāžnieks. Par dažādiem sīkiem izgudrojumiem pat nemaz nerunājot, bijām pilni ar iedvesmu gāzt kalnus vislielākos.


Ceļs uz mūsu galamērķi Karēlijas upi Ohta sākās siltā piekdienas agrā rītā, un tās pašas dienas vakarā vēlu jau nakšņojām netālu no mūsu galamērķa. Līdz galam pa nakti nolēmām tālāk nebraukt. Parasti tiek nolīgts kāds vietējais, kas aizved laivotājus līdz upei, bet mēs atkal mainījām ierasto, braucām paši. Attālums it kā bija neliels kādi astoņdesmit kilometri, bet ieilgušais lietainais laiks ceļu padarīja..., nu aizgāja visa diena gandrīz. Kaut kas līdzīgs nelielam trophy reidam.


Pirmā nakts pie upes, pa nakti mīnusi, telts rīta agrumā ar pamatīgu sarmu. Un tas augusta sākumā. Ūdens nemaz nava silts. Daudz laivotāju pat ļoti daudz, tāpēc no rīta ātri sametam mantas un fiksi laižam projām. Pa šo maršrutu jau esam braukuši, bet šoreiz ūdens bija daudz augstāks un viss bija gandrīz kā pirmo reizi. Mums izdevās atrauties no pārējiem un tas mums palīdzēja izvēlēties labākās stāvvietas. Bieži lija un tas prasa no visiem daudz lielāku darbu. Nometnes ierīkojām pamatīgi, kurinājām lielus ugunskurus, uzstādījām lielas nojumes, gandrīz ikdienas tika kurināta pirts.

 

Aprakstīt kā mēs izbraucām ceļā sastopamos šķēršļus šoreiz laikam būtu lieki. Pamatīgi sagatavojušies da jeb kam, kā spriedām paši, nekādus īpašus pārbaudījumus un spriedzi neradīja.
Pievienojam ieskatam dažas bildes un ja kas, brauksim atkal!


Jānis. 2008.gads 01.augusts.


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web