Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Irbe – Sāremā – Ainaži

Komentāri

 

Lasīt rakstu...

 

1..10 | 11..14

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Gundars Patmalnieks

09.08.2016

21:12

http://foto.delfi.lv/my_album/193419/

mARIS

10.08.2016

09:29

Igauņi vairak pa savu vidusjūru braucot
Kad braucām ap Muhu - dienvidu gala vietejie arī laivotajus nebija redzejusi

axus

10.08.2016

12:31

Malači

Inese

10.08.2016

14:21

Par igauņiem jūrā. Nu nepaveicās (vai ari paveicās).
Mums gan ir nācies gandrīz katrā braucienā kādu igauni satikt. Gan pie Pakri, gan pie Vormsi, gan ar pirms pāris dienām satikāmies ar vienu igauņu grupiņu uz Hobulaid salas un citu grupu redzējām pie Haapsalu.

Gundars Patmalnieks

10.08.2016

17:01

A kāpēc paveicās? Viņi kož ?:)

JR

10.08.2016

17:20

igaunis ar airi jūrā - tas ir tas pats kas pīdziers čangaļs ar iļksi.

Atvars

10.08.2016

21:59

Pašnāvnieki. Cik saprotu, kompass bija paņemts kā aizvēsturīgā stila atribūts? GPs vēl nav izgudrots? 50 km dienā, tas priekš kam? Noairēties beigtam , kā maratonā? Mazohisms ! Un tā zaļā laiva nemaz nav jūras kajaks. To kas organizēja šo braucienu vajadzētu tiesāt. Sasodīts! Velns parāvis!

AA

11.08.2016

08:47

Nu re! Sākas. Neesmu piedalījies, bet man ir viedoklis... , un turklāt visai iznīcinošs.
Es esmu piedalījies, tādēļ uzskatu, ka mans viedoklis ir pamatotāks. Pirmkārt GPS līdzi bija un arī tika lietots kursa koriģēšanai, kad radās šaubas par kompasa rādītā virziena atbilstību. Otrkārt nav tā, ka noairēti 50km visiem izraisa gan fizisku, gan mentālu sabrukumu. Ņemot vērā labos laika apstākļus, airēšana vairāk notika pastaigas režīmā, vakaros telts tā arī "nešūpojās". Treškārt mana zaļpelēkā laiva... . Dusmīgais komentētājs noteikti nav tādā sēdējis, jo man pieder viņas vienīgais eksemplārs. Varbūt tās siluets kādam kaut ko atgādina, bet tas arī ir viss. Ceturtkārt brauciens tika plānots vienojoties par noteiktiem sadarbības principiem, kuri tika ievēroti visu brauciena laiku, tas arī ir iemesls, kādēļ ir vērts šķērsojumus veikt grupā. Kā braucot pāri Pērnavas līcim vienojāmies ar Gundaru - apstākļu spiesti pāri pārbrauktu arī vienatnē, bet varētu būt nedaudz neomulīgi. Un ne vairāk. Savādāk tiek ražoti uz mītiem balstīti jauni mīti.

sursurs

11.08.2016

10:39

->Atvaram
Ar to zaļo laivu paggad tika noairēta visa jūras piekraste dažas dienas arī visai paskarbos vilnīšos un vējā. Cilvēks, kurš tajā sēž iekšā zina ko jūrā dara.
Plus 50km dienā vasaras vidū pieredzējušiem airētājiem nemaz nav TIK traki. Pat tāds nīkulis kā es to kaut kā spēja paveikt. Kāpēc 3 rūdītiem vīriem, kuri regulāri piedalās dažādos nebūt ne īsos aiēšanas maratonos un braukā pa jūru, tā būtu problēma? Vot es paggad tajā 10dienu sporta nometnē noairējos līka, bet tā jau galvenokārt mana maz-airēšanas vaina.

mARIS

11.08.2016

12:51

Btw. Kompass ir uzticamāks verķis par GPS (parasti tam nebeidzas baterijas, nav bail no ūdens etc.). Bet GPS (reizēm) ir ērtāks. Ideālā gadījumā tiek lietoti abi. Kartes ir ērtakas stratēģiskai plānošanai. Par kompasu un metāla priekšmetiem jāpiedomā (e.g. gāzes baloni priekšēja lūkā, karabīnes uz klāja. Kad vienreiz (pamatīgi) uzraujas, tad jau nākamreiz piedomā automātiski)

 

1..10 | 11..14

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Piedzīvojumi

Lapu uztur: Inno.web