Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Kā dzīvot aukstā ūdenī

Komentāri

 

Lasīt rakstu...

 

1..10 | 11..20 | 21..22

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Mazais Bismarks

15.12.2008

09:36

Ņemot vērā klimatiskās pārmaiņas jūras kajakings Latvijā varētu kļūt par sporta veidu, ar ko nodarboties visu gadu. Tādēļ aktuāls kļūst jautājums par piemērota ekipējuma izvēli airēšanai pie zemām temperatūrām.
Ar mērķi pārbaudīt ekipējumu 14.decembrī nolēmu veikt 3-4 stundu pārgājienu līcī. Laika apstākļi : gaiss 0 - +1C, viegls krasta vējš.
INVENTĀRS: laiva- Riot Aura, apģērbs-Neilpryd "sausā" (burātāju) hidra, galvassega- neofrēna kapuce, apavi- neofrēna biezās čības un slēpotāju zeķes, cimdi-vidēja biezuma neofrēna pirkstaiņi.
SECINĀJUMI (pēc 3,5 st Non-stop airējiena):
1)ķermenis un galva- karsts, pat izkāpjot krastā un atdziestot nav diskomforta sajūtas. Mīnuss- apgrūtinātas kustības, svīst. Enerģijas patēriņš ievērojami lielāks salīdzinot, ja, piemēram, mugurā biezā termoveļa un slalomistu neilons. Secinājums- šāda tipa hidra piemērota īsiem trenniņiem aukstā ūdenī ekstremālos apstākļos (piemēram sērfošanai) un protams tā būs neaizstājama, ja gadās izkrist no laivas un īdz krastam kādi 300m. Turpretim mierīgākā ūdenī un garākiem pārbraucieniem derētu kaut kas ērtāks (nez kā airējās ar tām Campo jakām par 150ls ?).
2) Kājas- pilnīgs komforts ( pie nosaījuma, ka netiek mērcētas)
3) Rokas- pēc apm. 40min. āirējiena, cimdiem piemirkstot, pirksti pamazām kļust stīvi. Nenovelkot cimdus, papildus pieliku uz aira piestiprināmos (slalomistu) dūraiņus. Rezultātā- pilnīgs komforts visā brauciena laikā. Secinājums- starp dūraini un roku izveidojas gaisa slānis., kas neļauj rokai atdzist.
4) Dzeršana- parastais dzerammaiss papidus izolēts un piestiprināts pie laivas dibena starp kājām. Dzeršanas caurulīte(arī izolēta) tiek izvilkta caur brunča kaklu. Ja neizolētā maisā šķidrums 30min laikā iegūt apkārtēja gaisa temmperatūru, tad izolēta (folija+siltumizolācija) šķidrums bija remdens arī pēs 2st airējiena.

Gundars

15.12.2008

09:49

Tā jau Tu satrenēsies, un vinnēsi derības:)

martines

15.12.2008

10:08

kas ir neofrēns? :)

Rokaiņi

15.12.2008

11:06

Zem slalomistu cimdiem var neko nevilkt - komforts nemainās.

mARIS

15.12.2008

13:41

apģērbs-Neilpryd "sausā" (burātāju) hidra - ja neoprena, tad jutu lidzi (drosi vien vismaz 5/3, ja ne 7/5mm (tada manuprat vispar paairet nevar)tad)
Ja tada sausa, kurai var vilkt drebes apaksa - nu tad kustibu traucejumiem nevajadzetu but
Par cimdiem - duraini noteikti labaki. Un janem saliektie

Ilze

15.12.2008

13:53

Pieredze rāda, ka ekipējumu vislabāk pārbaudīt praksē- kā tas ekipējums, kas ir optimāls sēžot laivā un airējot, der kūļājoties pie laivas aukstā ūdenī, it sevišķi jūrā. :)
Tam, ko aprakstījis Māris, var tikai piekrist!
Maija vidū, saulainā, siltā un vējainā dienā iebraucām jūrā flīsā, bez cimdiem utt. Ņemot vērā gaisa temperatūru, likās, ka varēja braukt pat Hiko topā. Tas tā- sēžot laivā. Viss, protams, mainījās tajā brīdī, kad nācās kādu brīdi peldēt. Nevarētu teikt, ka flīss maijā ir galīgi garām- ja tiktu krastā 5-10 minūtēs, varētu pat iztikt. Pēc ilgāka laika gan salšana un drebulis (bail pat pieminēt vārdu "hipotermija") neizbēgami. Par cimdu trūkumu nemaz nerunājot. Rokas nosalst pirmās, jo tām netikai jādzīvo pa aukstu ūdeni, bet arī jāturās un jāpalīdz izrāpties ārā. Ja airējot pietiktu ar rokaiņiem un tas jau būtu daudz, tad ūdenī nekādi rokaiņi neglābtu.
Tas tā- katrs pats jau saprot, ka nevajag uz tā grābekļa kāpt tikai pēc tam, kad jau ir uzkāpis :)

Gundars

15.12.2008

14:11

Kādi te piedzīvojumu meklētāji sanākuši:)
Citi pat vasarā raustās jūrā izbraukt. Un varbūt pareizi dara

mARIS

15.12.2008

17:03

Menesi atpakal (gaisa t ~+6) iemeginaju konfiguraciju LongJohn + sausa hidra (ne neoprena, bet tada kurai var pavilkt drebes apaksa)
Braucu ar vejadeli. Peldeties iznaca 3/4 reizes. Bija tiesam (parak)karsti ari bez cimdiem
Ja savelk cimdus un cepures/kapuces domaju, ka sada konfiguracija var dzivot udeni kadas min 10 ari pie pasreizejas temperaturas. (vienigi rokas varetu sakt salt)

Mazais Bismarks

15.12.2008

17:50

Te būs viens links par tēmu. pievērsiet uzmanību ekipējumam (tas tā jokam)
http://www.youtube.com/watch?v=p00Xx8hMGfU

Agris

15.12.2008

17:58

Joku tur nav - tas ir Grenlandes stila airis, ja par ekipējumu. Mainās arī tehnika. Krutākie džeki tagad brauc kā eskimosi.

 

1..10 | 11..20 | 21..22

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Padomi

Lapu uztur: Inno.web