Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Jautājumi Gaujas augšteces ekspertiem.

Komentāri

 

1..9

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Māris

16.02.2018

19:47

Labdien, laivotāj!
Ievads:
Ar savu labu draugu un biežu pārgājienu kolēģi (pārgājieni ar kājām) esam nolēmuši šo pavasari nobraukt visu Gauju. Mēģināt to braukt maksimālu augstu un līdz pašai jūrai. Nevarētu teikt, ka esam absolūti ambāļi laivošanā, jo pieredze kaut kāda ir, bet noteikti ne eksperti. Nav doma braukt Gauja XXL režīmā, bet mierīgā garā nolaist lejā 10- 14 dienu garumā. Ja tā var teikt - nosacīti atpūtas režīmā (ja ņemam XXL kā piemēru). Doma braukšanai - aprīļa pēdējā nedēļa un maija pirmā nedēļa.'Lūdzu jūs padalīties ar pieredzi un konstruktīvāk atbildēm.
Jautājumi:
1. Aprīļa pēdējā nedēļā Vidzemes augstienē ezeri un Hes'i ir caurbraucami (ledus uz ezeriem)? Es saprotu, ka populāra atbilde būs - atkarīgs, kāds pavasaris! Tāpēc jautāju - jūsu pieredze!?
2. Vai aprīļa beigās varētu būt iespējams sākt no Zobola ezera? der arī, ka airi velkas pa krastu, galvenais, lai laiva peld!
3. vai kāds ir bāzis degunu augstāk pa Zobola ezeru? tas pats kas otrajā jautājumā galvenais lai laiva peld! Ja būtu iespējams, tad brauktu no paša Elkas kalna, bet saprotu, ka tas tā nebūs :)
4. Kāda ir Hesu darbība? Kad labāk tur braukt cauri, kad ūdens tiek laists, kad klapē dambi ciet?
5. Mani brīdināja, ka kā neregulārs braucējs, visdrīzāk cietīšu no ĻOTI sāpoša dibena :D Ir kādi ieteikumi?
6. Vispārēji ieteikumi vai laba vēlējumi?
Paldies, ja izlasījāt, vēl lielāks, ja labi atbildējāt!
Kā nopratāt, mērķis ir nobraukt maksimāli garāko iespējamo maršutu, lai gan pašā augštecē tas varētu likties absurti un neprakstiski :) un tomēr...

JR

19.02.2018

10:49

1. būs OK
2. personīgā pieredzē pārbaudītu ziņu nav, bet maz ticams. No Lodesmuižas varētu būt OK. Tur viss ir kompakti; ja uz vietas ir pārliecība par lielu pihājamo spēku, var uzskriet augšā, paskatīties un ka-zi - nobraukt ar.
4. Ir diezgan ticami ka aprīļa beigās HESi strādās +/- nonstopā. Un vispār - lieks jautājums priekš pasākuma "Gauja visā garumā vienā piegājienā"
5. Novokaīna klizma ?
Konceptuāli kanoe ar cieto beņķi laikam labāk nevajag. Ar pīto beņķi - jau labāk. Jūrinieks ar sakarīgu kabīni - pavisam labi. Var apdomāt par viegli piepūstu sēžamspilvenu, kas izlīdzina spiedienu. Kur tādu dabūt un cik ļoti tas saskan ar izvēlēto laivu - mājasdarbs. Ja kas - velošortos ir iestrādāts polsteris.

PL

19.02.2018

11:24

5. Jērāda.

Māris

06.05.2018

07:56

Nobraucām no Zobola ezera. Ir iespējams braukt, ja neesi pārlieku izlepis un nesagādā neērtības izkāpt no laivas dažas reizes (kādas 10~). Ūdens bija pietiekams. Protams, mazliet sāķumā 500m jāpalaužas pa pagājušā gada niedrēm, bet pārāk lielas neērtības tas nesagādāja. Tā kā, ja nu kādam noder, tad visdrīzāk no Aprīļa vidus līdz Maija sākumam, liela ticamība, ka tur var braukt. Cik tas gabals kuram patīk, tas jau cits jautājums. tikai pie augstāka līmeņa jāuzmanās vienā vietā no elektriskā gana :). kaut kad uztaisīšu mazu mūviju, tad padalīšos.

JR

07.05.2018

09:24

noplēsāt līdz jūrai ?

Māris

10.05.2018

07:18

Jā nobraucām līdz jūrai. Izmantojām 10 dienas. Bet to var izdarīt arī 8 dienās. Viena mums bija pirts diena, tāpēc tur braucām tikai 25km. Un pirmā diena, kur pa grāvi tikai 12km, bet tur arī nebija paredzēts vairāk. Pārējās dienas aptuveni 50km dienā. Bij forši, tik ja nebūtu tie Hesi...

JR

10.05.2018

11:09

jāsaka ka cienījami.

JR

14.05.2018

14:36

ps.
Kāds risinājums tika izmantots p.5 jautājumā ?

Māris

14.05.2018

18:16

Nezinu kā citām laivām, bet mūsu necilajiem RTM Solo beņķis ir ar reljefu, kas samazina slodzi uz pēcpusi + plāns parasto koka beņķu padirsenis ar parasto parolona pildījumu, un problēmas nebija vispār. ticu, ka veciem "jūras vilkiem" smagas atmiņas par taimiņu beņķiem palikušas, bet acīmredzot laiki ir mainījušies :) daudz lielākas problēmas bija ar rokām. Precīzāk - plaukstām. tās kādā 5 dienā sāka sprēgāt. Bija tie saucamie puscimdi, un viss, kas bija "necimdā" cieta diezgan daudz. Acīmredzot tik ilgstošs mitrums/aukstums/vējšs kombinācija bija spēcīgāka, par plaukstas ādu! bet uz pēdējām dienām jau mazliet aprāvās un bija ok.

 

1..9

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web