Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Jūras kajaks Tahe Marine Wind 585

Komentāri

 

1..10 | 11..17

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

MB

09.06.2014

17:37

Interesē dzirdēt vērtējumu no tiem, kas pārzin drēbi- atrums, manevrēšanas spējas, ērtums (benķis, polsterējums), triecienizturība un reālā cena (neņemot vērā "veiksmes stāstu") salīdzinajumā ar lidzīgas klases aparātiem, piem. EPIC18X.

Campo

09.06.2014

22:44

Wind ir gludūdens kajaks (mazāk jūras kajaks). Tiek ražots vairākos garumos - atkarībā no tā, par kuru runā, atbildes var atšķirties.
Salīdzinoši ātrs, salīdzinoši neērts, salīdzinoši nepolsterēts, salīdzinoši smags. Bet izildījums ir diezgan pastāvīgā un labā kvalitātē un pacieš akmeņus labāk kā Ķīniešu (SB) laivas. Atstrādāts modelis bez pārsteigumiem. Nav salīdzināms ar EPIC18X - tās ir divas atšķirīgas pasaules!
Cena : http://www.campo.laivas.lv/lv/veikals/laivas/tahe/2/ Ja pats brauksi uz Tallinu pakaļ - var "ietaupīit" tik cik maksā paša laiks, auto un degviela.

AT

10.06.2014

07:43

Varbūt var pateikt kur redzēt cenas kādas ir Tallinā

Campo

10.06.2014

08:44

Nevar. Tahe no fabrikas nepārdod un latvijas e-pastus pārsūta Campo. Latvieši gan parasti netic un vienalga mēģina - tās ir nacionālās īpatnības. Izmaksas atvešanai lēšamas ap 70 EUR - tas ir tik, cik pērkot vienu laivu var iegūt atlaidē, ja pats brauksi pakaļ.

MB

10.06.2014

09:31

Runajot par EPIC. Cik nu bija iespejams izmēģinat, tad radās iespaids ka tiešī ši laiva domata gludūdenim- kabīnes borti nav paredzēti ceļgalu atspiešanai līdz ar to klients taisot eski krīt arā no kabīnes. Bez tam, no tās integretās stūres viļņos maza jēga, jo paliek gaisā. Ja runa par gaitu gludūdenī, tad jāpiekrīt, ka laikam ārpus konkurences. Un tomēr gribetos zināt kadi varianti bez EPIC, kas atbilstu sekojošam prasībām nozīmīguma secībā-
1) ātrums
2) vieglums
3) triecienizturība (apakšu veēams no kevlara)
4) piemērotība jūrai
5|) ērtums
Apkopojot- laiva sportiskai gonkai gan upēs (ar akmeņiem un dambīšiem) gan jūrai

AA

10.06.2014

10:11

Muļķīgā veidā jākonstatē ka ražotāju lapās praktiski nekad nav nozīmīgas informācijas par laivas formu zem ūdenslīnijas (hull shape). Tikai neko īsti neizsakošs - domāts tam un lielisks "šitam". Bet tieši tā ir noteicošā, lai saprastu kā laiva uzvedīsies dažādos apstākļos! Kur nu vēl stabilitātes un pretestības līknes. Atšķirības ir principiālas un kārtīga zinātne. Atliek info melklēt forumos, pēc tam šķietami piemērotākās testēt pašam.

Ivars

10.06.2014

10:51

hm tik tas Epic cik var spriest pēc mājas lapas maksa nieka 4000$$ vieglā versijā:))

Campo

10.06.2014

11:03

Pretestības līknes šur tur webā var noķert - mīlētāju forumos ir KAPER programmas rezultāti daudziem korpusiem. Protams, ne visiem.
Izvēloties laivu, būtu padoms papētīt vai laiva ir tāda, kāda ražotājam "sanāca" kaut ko uzlabojot, kopējot vai tml., vai arī tā ir dizainēta ar konkrētu mēŗķi. Kā gadījumā ar EPIC, šādas pazīmes ir acīmredzamas. Tiesa, tas ne vienmēr garantē rezultātu un EPIC stūre ir tikai viens no piemēriem. Toties ir vietas, kur pavisam droši ir atrodamas tikai laivas "kādas sanāca".
Tehniskos parametrus jums neviens ražotājs tā īsti neteiks, bet biežāk tas ir nevis tāpēc, ka negrib, bet tāpēc ka paši nezin. Šī joma stāv ārpus naudas zinātnes un visi viedokļi ir balstīti empīriskos apsvērumos vai, labākajā gadījumā, lielo kuģu pretestības aprēķinu adaptācijās. Dizaineri projektē laivas izejot no aprēķiniem un tad veic kompromisus, lai saglābtu estētiskās kvalitātes un iespiestu šādās laivās eiropiešu un amerikāņu resnos dibenus. Tāpēc laivas ir dažādas :).
KAPER ir viens no piemēriem, kur mēģināts izķert blusas un atšķirības īpaši maza izmēra kuģiem - resp. kajakiem un kanoe. Lai nu kā, universālu laivu nav un, ja vajag ātrumu, noteicošais būs garums, ja vajag grozīties - īsums, ja vajag mazu pretestību - slapjās virsmas laukums, ja vajag sērfam viļņos - tilpuma sadalījumam nebūs pēdējā nozīme. Visu ir neiespējami apvienot vienā jau no šo parametru viedokļa vien raugoties, bet vēl jau jāņem vērā airētāja svars, augums, jauda...

Gundars

10.06.2014

15:08

Iespaidīgs aparāts izskatās. Ja runājam pēc secības;1.Pēc ātras laiviņas neizskatās.2. Viegla noteikti nē. Lai tādu milzeni savāktu vajag daudz materiāla.3. Triecienizturība atkarīga no cirvja asuma. Protams, ka jāņem kevlāra! 4. Jūrai gariem pārgājieniem forša, bet ne sērfošanai.
Kabīne rāda, ka nav domāts ceļus izbāzt ārā, un airēt kā gonkās. Ar tādu kāds vispār brauc? Latvijā, saprotams, ka nē. Bet no igauņu līderiem? Ir interese ņemties ar tādu milzeni ? Ja braucējs nesver 100 kg (vai nepiekrauj laivu ar ķiģeļiem), tad taču izvēle ir plašāka

MB

10.06.2014

15:36

Agris sava pēdēja komentā raksta, ka ātrumam noteicošais ir garums. Ja tam ticēt, tad Wind580 vajadzetu būt torpēdai (par 40cm garāks un šaurāks par EPIC). Bet laikam tomēr ir svarīgs saskares laukums ar ūdeni- jo lielaks laukums, jo stabilāka laiva un vienlaicigi lielāka berze un bremze. Gonkai stabila laiva nav vajadzīga ,nav laika gāzties, ir jaairē, bet ja sanāk apgāzties jūra vilnīšos tad jabūt iespejai piecelties, bet nevis kā ar Epicu, kad kabīne jāsit arā, lai nenoslīktu.
Gara,šaura un nestabila, kaut kas līdzīgs ka EPIC Surfski tikai ar slēgtu kabīni lai varetu piecelties- tas ir tas , kas man vajadzīgs un vēlams lietota un apbružāta, lai cena nekostos. (laikam pārāk augstas prasības, He, he)

 

1..10 | 11..17

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web