Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

BBC Beltes Kayak extreme

Komentāri

 

1..10 | 11..11

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

gru

24.03.2014

22:21

Doma iegādāties kajaku.. vai kāds var padalīties ar savu pieredzi par beltes ražoto kajak extreme?
paldies:)

LinardsV

27.03.2014

08:51

Ir ok, bet ja domā pārsvarā pa upēm (ezariem) laivot tad ieteiktu uzreiz no Prestol Boats (facebookā info) paņemt fitnesa kajaku ar paceļamo stūri.

Gaujmalietis

27.03.2014

22:56

Vislielākā pieredze un prakse ar to ir PL (Andrim Stavro). Man šis kajaks samērā sen bija apmēram divus gadus - nebiju īsti apmierināts un pārdevu.

Gundars

28.03.2014

10:54

Es arī tādu negribētu. Katrai laivai sava misija, vienai- jūra, citai - upe, citai gonka... A tā vispār ir laiva iesācējiem? Cik atceros, tad V dibens diez ko neļauj atslābināties, un baudīt dabu? Izlasīt reklāmā, ka laiva vinnējusi visādas gonkas (nav pierakstīts, ka tas bija senā pagātnē), un arī sagribēt, nu tā ... :) Tad jau labāk painteresēties, ar kādu laivu Andris tagad brauc, un to tad arī meklēt

Jānis Balodis

28.03.2014

15:02

Andris brauc ar Epic 18x Sport.
Par Extreme ir dažādi aspekti.
Stabilitāte skalā no 1 līdz 5 es teiktu kaut kur starp 2 un trīs;
Vadāmība - ņemot vērā augstāk minēto, prasa iemaņas. Laivas forma ļauj laivu vadīt bez stūres, bet laivas stabilitāte šeit ievieš korekcijas;
Izstrādājuma kvalitāte - par nožēlu, bet ir atkarīga no nezināmiem faktoriem un mēdz atstāt skumjas un sarūgtinājumu sirdī;
Laivu ir relatīvi viegli remontēt.
Kaut arī laiva skaitās jūras kajaks airētāja izredzes viļņos palikt ar galvu virs ūdens ir proporcionālas airētāja iemaņām un šis faktors ir jāmēra skalā no 0 līdz 5
Rezumējums:
* Ja gribās izaicinājumu un patīk lego - lieliska laiva.
* Ja vajag laivu atpūtas braucieniem - neieteiktu.
* Gribas sērfot jūrā rudens viļņos - ne ar šo laivu.
* Ja vajag ātru laivu sacensībām ... ir pieejamas ātrākas, labāk vadāmas un ērtākas laivas.

hmm

28.03.2014

16:45

Runājot par kvalitāti, vai kāds no komentētājiem pēdējo 2-3 gadu laikā ir kaut ko iegādājies no minētās kompānijas?
Necenšos nevienu aizstāvēt, bet tikai saprast, cik daudz no viedokļiem ir pamatoti ar pieredzi, un cik vienkārši ar viedumu :)

Gru

28.03.2014

19:01

Paldies par komentāriem.! ! ! !:) sarunāju drīzumā notestēt šo laivu, tad varēšu pateikt savu viedokli.. Un tad jau arī radīsies idejas uz kuru pusi iet..;)

Gundars

31.03.2014

15:43

Piekrītu Jānim it visā.
Ja par Beltes kvalitāti... Nopirku neizprotamu, un stipri idiotisku tehnoloģiju eksperimentu. Tā vietā, lai normāli uzlīmētu normālu laivu. Labi vēl, ka cenu bišķiņ nokaulēju

Jānis Balodis

31.03.2014

22:04

Savu laivu pirku 2007. gada novembrī un tas bija pārpalikums no kravas sūtīšanai uz Vāciju. Abas lūkas tekošas jau no rūpnīcas un kabīnes pārklājums no iekšpuses vienā brīdī sāka birt nost gabaliem. Esmu krietnu laiku lietojis arī tā paša modeļa, tikai vēl pāris gadus agrāk salīmētu laivu. Šai laivas lūkas arī sāka tecēt, toties starpsienas ir daudz labāk ielīmētas.
Abām laivām atnāca vaļā kabīnes mala.
Varbūt ar laiku kaut kas ir mainījies, bet tas laivu piedāvājums nav tāds, lai būtu vēlme ieguldīt naudu un laiku potenciālā konstruktorā.
Es pat esmu braucis pie ražotāja ar lūgumu izdarīt izmaiņas atsevišķos konstrukcijas elementos tieši Akvai, lai laiva kļūtu lietojamāka jūrā. Uz šo es saņēmu atbildi, ka ja jau es zinu ko mainīt, tad varu arī pats izmainīt.
To visu mainot un labojot ir sanācis iemācīties diezgan daudz par darbu ar stiklaudumu un dažādiem sveķiem, bet vasarā gribas airēt nevis ostīt līmi...

Agris

01.04.2014

01:27

Nesaprotu par ko izbrīns! Kaut arī prasti izklausās, ir fakts - par ko maksā - to arī saņem! Izņēmumi, ja gadās, tikai apstiprina likumsakarību. Ekonomiskie apsvērumi ir cilvēcīgi saprotami, bet, dīvainā veidā, lētās cenas zombēto pircēju cerības uz saulaino tāli tas nekādi neierobežo. Kad mājas konstruktori sāk rēķināt cik izmaksā noteikts skaits kg lētāko poliestera sveķu un stikla un pēc tam mēģina par to pašu naudu nopirkt kajaku, tad Latvija ir viena no vietām, kur atrodas atbilstošs piedāvājums ar atlaidi bez līmes ostīšanas... Ja mēslu pieprasa, to iesaiņo un pārdod. Pārsteidz tikai laimīgo īpašnieku regulārās atklāsmes.
Inženieriem jau skolā māca, ka ražot bez brāķa ir neekonomiski. Bet brāķi nedrīkst laist laukā pa fabrikas durvīm. Ir jābūt kvalitātes kontrolei! Tad nu lūk, kvalitātes kontroles trūkumu jūs varat pārmest ķīniešiem, kuri čaklām rociņām ražo simtus kajaku nedēļā un OTK tantei mājās slims bērns un citas problēmas un tāpēc kaut kas paslīd garām nepamanīts, bet vai kāds spēj iedomāties, ka Latvijā, kur taisa varbūt 100 kajakus gadā pa visiem ražotājiem kopā, katrs šāds izstrādājums nav SMALKI izpētīts un izvērtēts attiecībā pret eksporta prasībām (jo kada mārutka pēc vispār vajadzētu kaut ko ražot latvijas tirgum ar kapacitāti 5-10 laivas gadā)? Tāpēc tas, ko sauc par "pārpalikumu no Vācijas (Dānijas vai tml.) kravas" ir nekas cits kā "nekondīcija", kuru atdod atlaižu kārotājiem par materiāla cenu. Starp citu, bieži vien laimīgais ieguvējs ir informēts par sava jaunā "citrona" problēmām, tāpēc kraut uz galvas kluci ražotājam nereti nemaz nav pamata, tāpec to dara tikai diskusiju telpā.

 

1..10 | 11..11

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web