Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Jautājums par Vitrupi

Komentāri

 

1..10 | 11..15

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Finka

03.04.2013

21:52

Pa Vitrupi 2003. gadā bija ģeorallijs.
Sākums bija kādi 5-6 km virs Ķirbižiem un finišs jūrā. Pirmie kilometri bija bagarēti, tad ap/pēc Ķirbižiem bija kaut kādi biški straujāki gabali un neatceros, ka šajā posmā būtu bijis jānes.
Bet pēc Brīgadas kādos 3-4 km gan bija diezgan aizgāzts.
Un tad, kur upe vairs netek pa mežu, tad atkal viss bija normāli braucams.
Jūrā finišs starp ledusgabaliem bija super/druper.
Pagooglēju un atradu dažas bildes no tā pasākuma: http://www.angelfire.com/nm/sandra1/vitrupe.html

Renars

04.04.2013

14:41

Toļi pagājušo vai aizpagājušo vasaru nobraucām visu Vitrupi, braucama, šķēršļu bija nedaudz, neizbraucamu vietu vispār nebija.
Kaut, kas stipri līdzīgs Svētupei.

sienis

04.04.2013

20:24

braucām pa Vitrupi pagājušajā vasarā- sanāca vairāk pārgājiens nekā brauciens. ļoti daudz koku sanesumi. Bebri pastrādājuši arī. tāpat arī diezgan pasekls bija. Baigi bijām nostaipījušies. Bet upe necerētu smuka. It īapši viena kreisā krasta graviņa ar strautu pēc Ķirbižiem.

Māris

05.04.2013

11:18

tas nozīmē, ka nav ko raustīt čuriņu un jāmēģina braukt. Tikai vai 20. aprīlis šogad nav par agru?!

Māris

11.06.2013

12:41

Atcerējos, ka neesmu pastāstījis, par saviem piedzīvojumiem Vitrupē. Par cik bija lielas neskaidrības, kas tajā upē darās un daži teicās, ka neesot vēlams palos upi apskatīt ar laivām, tad tomēr mēs braucām ap 20. aprīli un kā zināms, tajā laikā upēs bija visaugstākie līmeņi.
Lopumā pa vitrupi nobraucām tikai 9 km, taču uzskatu, ka gan pirms Ķirbižiem, gan pēc Cinīšu mājām nav vairāk nekāda liela tolka braukt.
Posms: Ķirbiži(tilts) - Brīdaga(tilts). Laikam arī ir viss nepatīkamākais un bīstamākais posms. Ja iesākums ir praktiski pa dīķi, tad kolīdz upe ieiet mežā parādās straume. Ne straujteces bet vienlaidu liela straume, Tas nebūtu nekas īpašs, ja šajā posmā nebūtu koki. Daļa no tiem bija braucama pa mazām spraugām, dažkārt nācās apnest. Bija arī viens nepatīkams kritiens, no viedokļa, ka čali izmeta no laivas un parāva zem koka un zem ūdens bilns ar koku zariem. Bet šajā gadījumā, tā bija mazliet neapdomība, nevis upes neizbraucamība.
Ūdens līmeņa indikātors varētu būt mazais koka tiltiņš netālu no Ķirbižiem, kura apakša bija kādi 30cm no upes līmeņa, tātad apnesamais variants. Pieļauju augstāka līmeņa gadījumā, šī upe tiešām paliek bīstama, jo daudzviet jālien starp kokiem un mazām spraugām, kur tevi "biedē sānstraume". Vispār pirms pārgāzušā koka, ja neesi pārliecināts vai izbrauksi, labāk izkāp ārā apskaties, jo diezgan raksturīgi bija, ka izspraucies cauri vienam kokam, tur pat nākošais(ar dažu metru atstatumu), un tad nākošas un katrs izlienams savā upes malā un straume ir pietiekami ātra. varētu teikt - bīstama. Bet pa lielam, kā Jūs runājat, nekādas baigās maniaku iezīmes tur, nav. tikai jātur acis vaļā.
Mazliet tuvāk tiltam upe jau ir tīra.
Brīdgada(tilts) - Cinīšu mājas
Aiz Tilta sākas 1,5 km posms ar krācītēm, lielu straumes ātrumu. Interesants posms, jo šur tur pamanās patraucēt kāds koks, kas līdz pusei ir upē, bet vispār posms ir vistīrākais un jautrākais. Es varētu tur pavadīt visu dienu braukājot :) Strap citu tas ir tiešām reāli izdarāms, jo upe visu to posmu iet tur pat blakus šosejai(grants ceļam). Vienīgā problēma ir pusdienas laika Saule, kas krācēs vizuļo un kā reiz katra krācīte tajā posmā kurā tu viņu gribi izbraukt, pamanās tev iespēlēt kādu lielu akmeni. Un saules dēļ tos ir grūti pamanīt.
Tālāk pēc šī 1,5km straujā posma sākas lēzenāks gabaliņš, pa retam jāapnes. Straume paliek ar vien mazāka un tad jau ielien pļavās, kur arī mūsu brauciens beidzas.
Rezumē - Vitrupe palos ir pietiekami liela un jaudīga upe. Ja šur tur raksta, ka Svētupe palos nav iesācējiem (ko nākošajā dienā izbraucām) tad Vitrupe ne tik, lai gan sevi uzskatu un arī esmu iesācējs. Pieļauju, ka upes līmenis, ko braucām bija ļoti labs, lai gan arī ļoti augsts, bet ja tas būtu savādāks, apnesieni būtu vairāk.
Lai gan grūti priest, neesmu citos apstākļos braucis.
Bet tiem, kas teica, ka upe ir attīrīta tikai zivīm, teikšu, ka arī priekš laivotājiem.
Nekas pārāk traks tur nav, bet jābūt ļoti uzmanīgiem. Vismaz mazāk pieredzējušiem.
Ceru, ka tagad būs mazliet lielāka skaidrība par Vitrupi.
Paldies.

 

1..10 | 11..15

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web