Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Ogre vasarā

Komentāri

 

1..10 | 11..19

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

guntis

11.06.2012

10:46

09.06.2012 nobraucām pa Ogri posma no Ērgļiem līdz Meņģeles tiltam ar piepūšamo divietīgo raftigam paredzētu gumijas laivu .
Sākām pl 10 00 beidzām 18 00. Upe bija pietiekami strauja un aizraujoša šim vasaras periodam.
Ūdens līmenis bija ļoti labs , aizķeršanās nekur nebija aŗi kracītes bija ļoti interesantas un aizraujošas . Vienīgā vieta kur vajadzēja pārvilkt laivu bija posms starp ūdenskratuvi un ūdens ģeneratora staciju aptuveni 200m .
Mans ietekums - brauciens vasarā jāizvēlas tikai pēc stiprām lietavām , savadāk šajā posmā upe ir sekla un akmeņaina.

Māris

11.06.2012

21:38

Skaidrs aptuveni ar to visu būšanu ūdens būšanu, tad nākamais jautājums. vai būtu prātīgi plānot aptuveni 30km garus posmus dienā, ja pieņem, ka līmenis tur ir zems. Maijā pa Braslu dienā itkā nomocījām 40km, bet sākām diezgan augstu + pirmos 3km gandrīz tikai vilkām laivas gar krastu un dienā pavadījām 13h uz laivas.
pagaidām izskatās pēc maršuta Ogresmuiža līdz Glāzšķūnim.

Rihijs

12.06.2012

17:06

Māri kā jau teicu mes sausa laika pa ogri julija nobraucam 90 km 2.5 dienu laika un udens limenis bija loti zems daudzas vietas bija jaizkapj tas atkarigs kadu braucienu tu pats velies vai vienkarsi noklut no punkta A uz B vai ari lenam mierigi ar piestasanam un peldesanos un kautko ari apskatit, mums bija peldesnas un pieturvietas utt. bet kad airejam tad airejam :)

Māris

13.06.2012

07:59

Rihij paldies. Tieši to es arī gribēju zināt. Paldies visiem, kas padalījās ar viedokļiem. Man gan vēl daudz jautājumu par mazzināmām upēm, bet to laikam citreiz :)

Māris

18.07.2012

09:32

tātad nobraucu Ogri, no Ogresmuižas līdz Glāzšķūnim. Ogres stacijā ūdens līmenis tika konstatēts 0,24 - 0,26m tajās dienās, kad Guntis (skatīt augstāk komentāru) brauca, tad upē līmenis bija par pusmetru augstāks. Protams es nevaru pateikt, kā tas atsaucas uz augšteci, bet kaut ko jau tomēr var secināt. Tātad upe ir braucama ar "cietajām laivām", ja upes līmenis pakritīsies vēl par 10 cm tā var vilkt kājās labākas botas un doties pastaigā :) Pirmajā dienā nobraucām kādus 38km ar visādām apstāšanām nelielām pusdienām. Posms no Ogresmuižas līdz Līčupei un mazliet tālāk (kādus 2km) ir jautrs, lai gan ūdens līmenis nav pārāk augsts, tomēr daudzās straujtecītes, ko mēs saucām par "ekšeniem" padara šo posmu baudāmu no braukšanas viedokļa. Pēc tam līdz gandrīz Menģeles tiltam ir kaut kas, ko varētu nosaukt par "neko" :) pa lielam dīķis, neskaitot atsevišķas straujtecītes. Principā no Menģeles tilta kādus 20 km ir "slinķu posms". Straume pietiekami ātra, bez šķēršļiem, maz straujteču. Jā neesi mudaks, tad nemaz zemāk kā 5-6 km stundā šo posmu nav iespējams braukt.
Pēc tam gan kādi 12-13 km sākās priekš Ogres tā saucamais dīķis un tas iet līdz kempingam Forsteri. Mums otrajā dienā bija jānobrauc tikai 15 km, tieši tā iemesla dēļ, ka gribējām kempingā palikt, bet man tā diena likās mūžību gara.. tik garlaicīgi, lai gan kempings vakarā uzlaboja omu ;)
Nākošās dienas sākums pietiekami interesants aiz kempinga uzreiz ir tāds kā dambītis, tā vietējie to sauc, es to sauktu par straujkritumiņu :) un atkal upe sāk atdzīvoties. tā pat interesanta vietiņa ir zem P80 tilta (ja neko nejaucu), tur ir foršs kritumiņš. Tālāk posms, kurā ir gan dīķi gan straujtecītes. Pie Lēdmanes parādās pirmais dolomītu iežu atsegums, kas izrādās, kādu laiciņu arī paliks vienīgais. Pēc Lēdmanes tilta ir vienkārši fakin debīls gabals, varbūt tāpēc, ka lija lietus, bet dīķis ir pietiekami garš. Tuvojoties Lobes ietekai, atkal kaut kur krastos sāk atsegties dolomīta ieži, kas mazliet šā dīķa pārvarēšanu padara interesantāku. Tad aiz Lobes ietekas ir interesanta vieta, kurā iesaku pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumu. Iespējams nāksies saslapināties, bet nekas traks tur nav, bet interesanti gan.
Nu un pēc tam sākās "dīķis, straujtece, dīķis, strau...". Pie tuvojoties Glāzšķūnim upe paliek platāka, respektīvi arī straujtecītes daudz seklākas, un gandrīz katra no tām sāk sagādāt galvas sāpes. jākāpj ārā nav, bet bet ar airiem nākas atspiesties ar vien vairāk un vairāk. Ja nu braucat pa šo postu, tad tuvojoties Glāzšķūnim pabrauciet vairāk, pa labo krastu, tur ir divi skaisti ūdenskritumiņi, ko var labi dzirdēt no laivojot. ir vērts piestāst, kā arī estētiski šeit krasti paliek skaistāki, jo praktisiki pēdējos 2 km līdz Glāzšķūņa tiltam krastus ieskauj dolomīta sienas, ne lielas bet tomēt. Secinājums?!
Ne īpaši ieteiktu vilkt ārā pūšļus un tamlīdzīgas lietas vasarā. Arī ar cietajām laivām var būt problēmas, ja ūdens pakristos vismaz par 10 cm zemāk. Vasara līdz šim bijusi labvēlīga, ja ne lai celtu līmeni upē, tad vismaz lai tas nenokristos. Plānot var dienā šādos apstākļos kādus 35-40 km, ja patīk airēt, var pat nomaukt visus 50, bet bez perekuriem un no agra rīta līdz vakaram. ja esi slinks un nenobrauksi 25km pa dienu, tad...
Par šķēršļiem. visu 90km laikā bija 2 koki, kas pārgāzušies pāri visai upei, bet īpašu problēmu nebija tos šķērsot. Vienu pārkāpām otram izlīdām cauri. Kādas 6 reizes izkāpu no laivas lai mazliet piestumtu un tas arī viss.. Laimīgu ceļu :)

tūrists

19.08.2012

14:36

Ko sakāt par Ogri (Meņģele-Lēdmane) augusta beigās ar pūšļiem?

Gundars

19.08.2012

19:58

Brauc droši! Ūdens būs, tikai lēns.

tūrists

21.08.2012

16:45

Paldies par info :)

Māris

23.08.2012

10:37

Menģele - Lēdmane , šķiet labākais posms priekš pūšļiem Ogrē.

 

1..10 | 11..19

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web