Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Ar JK viļņos- daži padomi iesācejiem

Komentāri

 

1..2

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

MB

07.10.2011

21:32

1. Eskiņš >2m viļņos
Ideāli sanāk ja laiva paralēli vilnim un gāziens pret vilni. Nakošais vilnis laivu pagriež atpakal un piepūle minimāla. Ja gāziens uz otru pusi vai laiva perpendikulari, tad janogaida kamer vilnis izgroza un tad jaceļās. bet parak censties sagrupeties arī nevajag, vnk jājūt moments, kad vilnis pats ceļ.
2. Atmuguriskais sērfs
Ja sanāca, ka švunkas bija par maz, lai izietu cauri plīstošajam, tad sekos atmugurisks sērfs ar lielu overa varbūtību. Tomer izmist nevajag, Jakantē laiva un jabalstās vilnī, tikai ne ar iekārienu, bet it ka mēginot izdarīt īrienu uz priekšu.
3. Manevrs ar laivas sagriešanu pret plīstošo.
Kekss ir veiksmīgi izpildījies ar sērfu, bet negrib tikt izskalots krastā, tad nu piepalīdzot gurniem jasagriež laiva paralēli un nedaudz pret vilni, tad veicot iekarienu uznākošā plīstošaja laiva pati sagriezīsies pret vilni un vares irties iekšā.
4. Griešana
Vairak ar gurniem un viļņa galotnē
Un beidzot.
Ne 2, ne 2,5 un ne pat 3m piekrastes viļņos veselībai kaitīgs nekas nevar notikt pie nosacījumiem
a) veste
b) terps atbilstosi ūdens temperatūrai
c) vēsa galva un pozitīvs noskaņojums
(par vēju no krasta nepieminēsu , jo tad viļņi vispar nemēdz būt).
Vēju sezona ir sakusies. Veiksmīgus trenniņus (SDorry par daudzvārdību, rums bija labinieks)

valdis

08.10.2011

09:46

Droši vien, ka viss ir sarakstīts pareizi, bet viena nepareiza lieta gan ir. Visskaistākie, gludākie, tīrākie, foršākie viļņi ir tad, kad vējš pēc pūšanas uz krastu pagriežas virzienā ieslīpi no krasta. Krasta vējš tos nogludina. Un tad izveidojas lielas garas, tīras viļņu strīpas, bez čopa, ar lielā atstarpēm. Fantastiski viļņi! Visskaistākie viļņi Latvijā laikam ir Pāvilostā un Liepājā aiz Z mola, jaudīgākie - Sārnatē, Ziemupē, Pāvilstā pie D mola, Ventspilī.

 

1..2

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web