Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

DISKUSIJAS

 

 

Tramplīns

Komentāri

 

1..8

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

mariz

30.12.2006

10:14

Kā mēs zinām, tad Latvijas upes un upītes nav „bagātas” ar ūdenskritumiem un krastiem, kas būtu piemēroti elegantai lēkāšanai sēžot kajakā, bet pa retam gribās ... palēkāt, tāpēc meklējām alternatīvus risinājumus. Vienu šādu iespējamo risinājumu ieraudzīju skatoties Wave Sport organizētā pasākuma 05 WAVE SPORT OPEN video, ideja ir vienkārša uz stāva krasta ir uztaisīta koka konstrukcijas rene, pa kuru ar kajaku aizšļūc līdz krastam no kura „ielido” ūdenī. Bildes no pasākuma iespējams apskatīt http://www.photoreflect.com/scripts/prsm.dll?eventthumbs?event=079H000L.
Apriežoties ar domubiedriem sapratām, ka kaut ko tāda vajag uztaisīt arī mūsu banānu republikā ... vajag tikai apvienoties idejas realizēšanai ar priekšlikumiem un zināšanām, kur un kā labāk šo „pasākumu realizēt” no mūsu sarakstes esam nonākuši pie secinājuma ...
1) Tramplīna augstums - attālums no tramplīna „gala” līdz ūdenim nedrīkstētu būt mazāks par vidēju laivas garumu, apmēram kaut kādi 2 metri, nezinu. Ja augstums ir īsāks par laivas korpusu, tad nekāds lidojums nesanāks, būs "ieslīdēšana", kas ātri varētu piegriezties, bet pārāk augsts arī nevar būt, jo tad būs visa saspringšana tikai uz lidojumu, tramplīna izmantošana kļūs par vienveidīgu lekšanu ūdenī, un nebūs akcentiņa uz akrobātiku, braukšanu atmuguriski u.t.t..
2) Tramplīna forma, arī linkā ir labi redzama, beigas tādas, kas mazliet sviež uz augšu, jo video labi redzams, ka tramplīns nevis iesviež ūdenī, bet vēl mazliet pasviež uz priekšu kādu gabaliņu un tikai tad iesviež ūdenī, tādā veidā tiek panākta lidošana, nevis ieslīdēšana. Un ir jābūt pietiekošam kritumam, lai panāktu paātrinājumu, kas laivu ar inerci pasviestu uz tālāk uz priekšu, nevis uzreiz iesviestu ūdenī.
3) Visu to kopā saliekot var saprast, kādam tam būtu jāizskatās, proti, vismaz 2 metri no ūdens - tramplīna beigu daļa un slīpums, pa kuru slīd, lai sasniegtu nepieciešamo ātrumu arī kādi 2 metri.
4) Vieta, vieta, vieta ? ? ? ???. Ideāli būt, ja varētu atrast šādu vietu Rīgas tuvumā, lai nebūtu tālu jābrauc, un tuvumā būtu kaut kāds playspot... jo pieņemu, ka visu dienu varētu būt apnicīgi lēkāt, tāpēc lēkšanu varētu apvienot, kaut vai ar simbolisku pasēdēšanu playspotā ... nu man personīgi bija grūti iedomāties šādu vietu, tāpēc sapratām, ka jātaisa tramplīnu vietā kur to var uztaisīt. Viens no variantiem bija Lucavene, Agra viedoklis par tramplīnu Lucavenē no krasta nebija optimistisks, dziļums pie krasta ir nepietiekams, vai arī būs pietiekams vietās, kas nav ērtas no citiem aspektiem, un Jāņu ugunskuros tas viss labi degs... priekšlikums bija, ka jātaisa Lucavenē uz pontona, tādā veidā atrisinātu problēmu ar vietu. Cik noprotu, tad Lucavenē pie bāzes ir plānota peldoša
platforma ap 8.5m diametrā (ar 30m2 bāzes telpām uz tās) iespējams ja vienotos ar platformas īpašnieku vai nomnieku uz tās platformas varētu kaut ko sameistarot, bet nu domāju, pasākums būtu sarežģīts un „sālīts” jo būtu jātaisa kaut kādas konstrukcijas ... nu tas laikam būtu „pa smalko”. Uz kaut kāda krasta izmest koka reni pa visiem kopā būtu tik pat kā nekas ... bet vajag atrast šādu vietu...
Welcome jūsu viedokli par šādu parikti, vai vispār ir interese, par augstumu, materiāliem, vietu u.t.t. Ja kādam ir vēlme redzēt video, tad dvd varu paņemt uz baseinu ... kaut kad nākošgad &#61514;.

martines

03.01.2007

08:32

šāda doma grozās un gausi apspriežas jau pāris gadus... visi slinki. :)
manuprat Lucavsala - da best, JO:
1. Tuvu Rīgai,
2. 2/3 laivu braukšanas mākslā pilnīgi pietiek ar flatwateri,
3. Neesošais dziļums pie krasta manuprāt ir pārspīlēts.
3.1. Jā, tur kur cilvēciņi brien peldēties, ir lēzena smilšu "sēre", bet pie stāvākajiem krastiem dziļums mainās stipri straujāk.
3.2. Pēc konstrukcijas 90% gadījumos piezemēžanās būs plakaniski. Neesmu redzējis, ka plakaniski kāds dziļāk par 20..30 cm. iegremdētos... (ok, ar nosacījumu - bez air screw...)
4. Lielakā problēma manuprāt ir vietējie aborigēnu un slāvu tautības sadzērušies "peldētāji" - inventāra bendētāji.
Katrā ziņā, iespēju robežās ideju atbalstu.

martines

03.01.2007

08:35

āaa! Agrim.
Kaut kad galvā vīdēja tāda show ideja, ka, tā kā mums te galīgi nav sniega, uzaicināt kādu Snoweru/stāru komandu palēkāt ne tikai ar laivām, bet arī ar dēļiem. Domāju trako netrūks...
varbūt pat apvienojot ar gludekļu parādi AKA "L-sala airi"?

Kaspičs

03.01.2007

10:00

nu tad beidzot kāds...
Taisām Bigair kajakiem...jā Laimes lāci vajag...ja visi slinki esot, a.
"Kamēr es pats izklaidējos man citi nav jāizklaidē", lai atnāk kāds un uzbur peldošu brīnumusalu ar ūdenskritumiem un tādā garā...ja? Nekā nenāk.
Bigairs mums vēl šosezon vajadzīgs kā d...sā zobi, ja nu vienīgi kādos sačos kā papildelements. Bet vai tādi sači būs, vai viss neaprausies ar tukšu muldēšanu ? Bigairs nav ikdienas izklaide - pietiekoši traumatiska mugurai, ar to var ātri nokaut apetīti uz laivošanu vispār un iemantot naidu pret to. Varu padalīties iespaidos, kas radās pēc Rojas dambja aizsprosta pārgāznes lekšanas - augstums kādi 6-10m izstieptas S burta formas betona slidkalniņš ar nosacītu tramplīnu lejā, šļūkt lejā tas ir fans lidot 3-5m arī, bet piezemēties ir kā dabūt pa pakaļu ar biezu finiera plāksni kas piesieta pie zirga pakaļkājām un tad tr-tr-tr tr-tr-tr - TK pa visu mugurkaulu sākot no apakšējā līdz aukšējam skriemelim, ir jau ar’ labāka pieredze...
Ir kompānijas taisa no sveķiem un šķiedras arī bērnu slidkalniņus, tie tiesa gan ir šauri un bez iespējām mainīt kikera rādiusu, tomēr ja paurķējās tad var sanākt lieta šļūkšanai ne tikai laivām bet da jebkam... idejas, idejas bez seguma. Bet kāds to var turpināt... problēmas daudz nodiluma izturība stiprināšana, pārvietošana, nu daudz, bet to var iestiept arī baseinā.
bet vislabākais ir to visu izrakt kādā dubļainā kraujā upes krastā, izliet ar ledu... un tādā garā
ak jā pagājušo pavasar tika veikta “simulācija slaidu lēcienam krīkingā” no Ogres upes krasta lejpus Glāzšķūņa– kraujas augstums kādi 6m, stāva, sūnaina un dubļaina nogāze virs mazāk stāvas un kādus pāris metrus platas palu terases – nošļūciens,fans, sīkiem žagariņiem sitoties sejā, arī uzmetiens un piezemēšanās – ok.
Jā puikas lēkā no Bigair konstrukcijām gandrīz katros FS sačos, Tas ir papildus šova elements, VEČI !, publikas, skatītāju piesaistīšana, jo tas ir baisi un kā kāds ir teicis "tautai patīk baisi skati", bet bez skatītājiem sacensības nerullē vismaz no sponsoru viedokļa, pieredze.
vai es lektu? - protams lektu
Vai ikdienā? - varbūt, lai apgūtu ķermeņa koordināciju lidojuma laikā, sakarīgam sniegumam nepieciešama sagatavotība, bet pagaidām es neesmu līdz kaut kam tādam izaudzis. Manuprāt Bigairs kajakerim ir kā alkoholiķim bezalkoholisks alus! Slāpes remdē, bet neapreibina! Kajakerim ir vajadzīgs ūdens, TEKOŠS ŪDENS. Straumi vajag mācīties! Ne laivas dibenu pret dēļiem deldēt.
Labāk tad saspringt un "uzlabot" kādu pleispota struktūru - tas man šķiet vairāk ir "v poļzu naroda".
Vai nafig beidzot maija beigās izbraukt uz Lionu, kā tie kas ir bijuši saka - atklāsies cita dimensija. Tas tiesa jābrauc citur, ja LV upes kļuvušas par knapu, tad visas tās muļķības ar rampām un slaidiem un spotu uzlabošanu ātri aizmirsīsies.
Pietiks. Ziemas miegs turpinās.

martines

03.01.2007

10:10

Nu, Celmins atkal savu niigrumu nodeva -> ka negaidits eskimosa apgrieziens 2 gradu silta udeni.
Njemam tagad lapstas un rokam Lucavsala pleispotu... :)

mariz

03.01.2007

10:51

Nu tā ideja jau ir, ka neviens jau netaisās baigi specializēties uz Bigair, bet pareizi Kaspičs raxta, ka tā ir alternatīva, ampelēšanās un iespējami, ka lieliska iespēja kordinācijas apgūšanai, ar kajaku pa batutu nepalēkāsi. Protams, ka viss maksā naudu ... tāpēc domāju, ka jāmeklē vieta, kur to var pa lēto, bez sarezģītām konstrukcijām ... arī mans viedoklis ir par upes krastu, jo tas būtu lētāk un ērtāk, nevajag neko sarežģīt, sarežģitas lietas ir grūti realizēt. Vai tad nav Rīgas tuvumā kaut kāda ūdenstilpne, kurai būtu stāvs krasts, kuru varētu piemērot? Nu laivotāji, kas izbraukājuši visu ko var izbraukāt, kaut kādi kanāli, upītes vai vēl kas... kaut kur ir jābūt! Par Lucaveni mani māc tās pašas bažas kas martines, ka lopi, kuri dažreiz pārvietojās uz 2 kajām visu "izbradās". Arī par pleispota struktūru Kaspičam piekrītu, protams, ka ir jāpilnveido vai pat ja ir labas iespējas kādā vietā tā ir jārada ... tādas vietas ir jāapzina un vasarā, kad ir zems ūdenslīmenis ir jātaisa "subotņiks" es domāju, ka tauta atsauksies ... Valmiera ir labākais piemērs, viss ir roku darbs, vasarā bērni paši krāmē akmeņus un viss noteik. Nevienam citam jau tas neintersē, tikai kā pašiem laivotājiem. Vēlreiz gribu uzsvērt, ka tas nav primārais laika pavadīšanas veids kajakā, bet tieši tā "bezalkoholiskais alus" - bet tajās sausajās vasarās, nu vasmaz vienreiz nedēļā kaut kur gribās iegremdēties un pieļauju domu, ka patīkamāk to būtu darīt playspotā vai no tramplīna, nekā Lucavsalā uz gluda ūdens.

Janis

03.01.2007

18:25

Nu davai, tad vajag iespringt un pameklēt kaut kur second hand dzelzsbetona paneļus kurus tad pa kluso jāiestumj māmuļā Daugaviņā gan pie Jēkabpils, gan aiz Rīgas HES!

JānisR

04.01.2007

09:45

nu, ja neskaita Bečeru, Kaspars gan ir vienīgais, kas kaut ko ir izdarījis, nevis tikai runājis. Runāt ir forši, bet līdz darīšanai runas parasti nenonāk.
labāk palasiet šito un vēlreiz ierēciet par glupīšiem
http://www.laivas.lv/temas/piedzivojumi/38876/

 

1..8

  << Atpakaļ uz diskusijām

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:

E-pasts (neobligāti):

 

Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Diskusijas > Dažādi

Lapu uztur: Inno.web